ПРОИЗВОДИ
Ние сме специјализирани за производство и извоз на различни видови шишиња ПЕТ и HDPE. кои главно се користат за фармација и прехранбена индустрија, сите материјали се од храна и имаат положено сертификати за ФДА, ЕУ 、 LFGB,
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Тегла со пластична храна

Тегла со пластична храна

Без БПА, пластична тегла безбедна за храна е одлична за кујна, оставата, чајната кујна или домаќинството за чување суви производи, зачини, ореви, преработка на путер од кикирики, кафе, чоколадо, кисели краставички и многу повеќе; имаме тегла во различни форми и големини, од 10oz до 178oz, капакот може да биде пластично капаче со завртка и алуминиумско капаче и широк дизајн на устата за лесно изнесување на производите од теглата, прилагодете лого може да се стави на тегла или капаче со печатење, етикета налепница или обвивка за стеснување.
2020/07/14
Шише за зачини

Шише за зачини

Овие празни шишиња за зачини се идеално решение за складирање и употреба на најголемиот дел зачини, билки и триење на скара од Myspicer. Направени од про clearирен полипропилен (ПЕТ) што одговара на ФДА, имаме шишиња за зачини во различен дизајн и големина, како 2oz, 3oz, 4oz, 5oz, 6oz, 8oz, 10oz, 16oz, 32oz и t тој пластични капачиња доаѓа со запечатени за заптивка за свежина и чувајте ги вашите зачини херметички за подолг рок на траење. Вашето сопствено лого може да се стави на шишето или капачето со печатење, етикетирање или втиснување
2020/07/14
Шише за здравствена заштита ПЕТ

Шише за здравствена заштита ПЕТ

Понудените многу пластични шишиња за миленичиња и шишиња hdpe со притискање надолу & свртете го капачето отпорно на дете и пената за ладење е идеално за сателитно солење на капсули CBD, апчиња, витамини од екстракт од коноп, итн., капачето може да биде алуминиумско капаче, флип капа или традиционално капаче за завртки, големината и бојата се по избор, од 30cc, 60cc, 100cc, 120cc, 150cc, 175cc, 200cc, 225cc, 250cc, 300cc, 400cc, 500cc, 650cc, Шишето има широка уста за лесно полнење и издавање, и Вашето сопствено лого може да се стави на шишето или капачето со печатење, етикетирање или втиснување
2020/07/14
Шише со лекови за HDPE

Шише со лекови за HDPE

Кои главно се користат за фармација и прехранбена индустрија, сите материјали се со храна и имаат положено сертификати за ФДА, ЕУ 、 LFGB, а нашите производи се многу популарни во Австралија, Бразил, Канада, САД, Индија, Newуланд, Мексико , Филипински итн.
2020/07/28
Прилагодено за вас
ЗОШТО НАС
(1) Прилагодена боја: Можеме да направиме која било боја за пластични шишиња според бројот на бојата на пантонот.
(2) Прилагоден дизајн: Ако имате сопствен дизајн, добредојде да ни го испратите вашиот дизајн или примерок, можеме да сториме според вашите специфични барања.
(3) Прилагодено лого / етикета: Вашето сопствено лого може да се стави на вашите производи со врело печат, печатење на свилен екран, втиснување, УВ премаз, налепница или филм за смалување.
(4) Бесплатен примерок: Можеме да доставиме бесплатни шишиња за да го тестирате квалитетот.
СЛУЧАЈ
Пратка

Пратка

Пратка. Одличните перформанси го прават овој производ идеален за употреба кај сите видови проектори, особено со зголемените побарувања за материјал со висока резолуција.
2020/12/29
F500K

F500K

F500K
2020/11/04
Процес на производство B120M

Процес на производство B120M

Процес на производство B120M
2020/11/04
Нашиот клиент од САД ја нарача оваа тегла за грав од кафе 150гр

Нашиот клиент од САД ја нарача оваа тегла за грав од кафе 150гр

Теглата F450F за пакување 200 грав зрна кафе, и вашето сопствено лого може да се стави на тегла и капаче со втиснување, етикета налепница или печатење, тоа ќе го направи вашето пакување попривлечно Фуканг произведува пластично шише скоро 20 години, ова квадратно шише е едно од нашите шишиња со топла продажба, обично се користеше за пакување прехранбени производи, целото пластично шише го помина сертификатот на ФДА. Никој од нашите клиенти во САД ја нарача оваа тегла за грав од кафе 150g, изгледа многу убаво откако етикетата налепница ќе се стави на шишето. Ние исто така обезбедуваме OEM услуга, сопственото лого може да се стави на шишето и капакот со печатење, втиснување или етикети на лепенки
2020/09/04
21 година да се фокусирам на пластични шишиња
ЗА НАС
Донггуан Фуканг пластични производи копродукции, Ltd е основана во 1999 година, лоцирана во Гуангдонг, Кина и се простира на 9000 квадратни метри. Ние сме специјализирани за производство и извоз на различни видови шишиња ПЕТ и HDPE. кои главно се користат за фармација и прехранбена индустрија, сите материјали се со храна и имаат положено ФДА, ЕУ 、 LFGB сертификати, а нашите производи се многу популарни во Австралија, Бразил, Канада, САД, Индија, Newsусланд, Мексико, Филипини итн. ...
ДОБИЈТЕ ДОПУШТЕТЕ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формуларот за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашиот широк спектар на дизајни!
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian