За нас

Дома > За нас

 • 20 години да се фокусираме на пластични шишиња
  ЗА НАС
  Донггуан Фуканг пластични производи копродукции, Ltd е основана во 1999 година, лоцирана во Гуангдонг, Кина и се простира на 9000 квадратни метри. Ние сме специјализирани за производство и извоз на различни видови шишиња ПЕТ и HDPE. кои главно се користат за фармација и индустриска храна, сите материјали се со храна и имаат положено сертификати за ФДА, ЕУ 、 LFGB, а нашите производи се многу популарни во Австралија, Бразил, Канада, САД, Индија, Newsусланд, Мексико, Филипини итн.
  Фармацевтски шишиња Hdpe и PET се користат за пакување производи за здравствена заштита, исхрана, спортски додатоци, капсули, апчиња и таблети итн.
  Шишињата со храна ПЕТ се користат за содржина на различни видови храна, како слатки, колачиња, чоколадо, ореви, путер од кикирики и зачини, итн.
  Нашите пластични шишиња може да се користат и за посебна намена, како што се часовник за пакување, маица, играчки, подароци, накит, канцелариски материјал и електронски производи.
  Ние исто така обезбедуваме OEM услуга, како што се правење нови калапи и лого за печатење како дизајн на клиентот
  Искрено ве поздравуваме да соработувате со нас
 • КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
  Земете го бесплатниот примерок
  Можеме да снабдуваме бесплатни шишиња за да го тестирате квалитетот.
  • Име:
   Ms. Clair Kuang
  • Телефон:
   +86-13662972489
  • Земја:
   China
  • Е-пошта:
  • име на компанија:
   Dongguan Fukang Plastic Products Co., Ltd.
ДРУГ КОНТАКТ
АКО имате повеќе прашања, пишете ни
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да сториме повеќе отколку што можете да замислите.