Производи

Тегла со пластична храна
Тегла со пластична храна
Без БПА, пластична тегла безбедна за храна е одлична за кујна, оставата, чајната кујна или домаќинството за чување суви производи, зачини, ореви, преработка на путер од кикирики, кафе, чоколадо, кисели краставички и многу повеќе; имаме тегла во различни форми и големини, од 10oz до 178oz, капакот може да биде пластично капаче со завртка и алуминиумско капаче и широк дизајн на устата за лесно изнесување на производите од теглата, прилагодете лого може да се стави на тегла или капаче со печатење, етикета налепница или обвивка за стеснување.
2020/07/14
Шише за зачини
Шише за зачини
Овие празни шишиња за зачини се идеално решение за складирање и употреба на најголемиот дел зачини, билки и триење на скара од Myspicer. Направени од про clearирен полипропилен (ПЕТ) што одговара на ФДА, имаме шишиња за зачини во различен дизајн и големина, како 2oz, 3oz, 4oz, 5oz, 6oz, 8oz, 10oz, 16oz, 32oz и t тој пластични капачиња доаѓа со запечатени за заптивка за свежина и чувајте ги вашите зачини херметички за подолг рок на траење. Вашето сопствено лого може да се стави на шишето или капачето со печатење, етикетирање или втиснување
2020/07/14
Шише за здравствена заштита ПЕТ
Шише за здравствена заштита ПЕТ
Понудените многу пластични шишиња за миленичиња и шишиња hdpe со притискање надолу & свртете го капачето отпорно на дете и пената за ладење е идеално за сателитно солење на капсули CBD, апчиња, витамини од екстракт од коноп, итн., капачето може да биде алуминиумско капаче, флип капа или традиционално капаче за завртки, големината и бојата се по избор, од 30cc, 60cc, 100cc, 120cc, 150cc, 175cc, 200cc, 225cc, 250cc, 300cc, 400cc, 500cc, 650cc, Шишето има широка уста за лесно полнење и издавање, и Вашето сопствено лого може да се стави на шишето или капачето со печатење, етикетирање или втиснување
2020/07/14
Транспарентна тркалезна тегла за кафе со ПЕТ со капак за ПЕТ
Транспарентна тркалезна тегла за кафе со ПЕТ со капак за ПЕТ
Брзи детали Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: фуканг Број на модел: F-565A Ракување со површината: Печатење на екранот Тип на запечатување: ПОВРЗНИК, капаци од горните завртки Тип на пластика: ПЕТ боја на пластична тегла: јасна Капацитет: 565ml големина: DIA91mm * H95mm форма: круг Карактер: без БПА сертификат: ФДА, ИСО 9001 лого: печатење на екран, налепница етикета примерок: бесплатно Употреба: пакување тегла Индустриска употреба: КЕНДИ
2020/11/20
Тегла за слатки и контејнер од 400 мл ПЕСТ Тегла за пакување на сува храна од пластична храна
Тегла за слатки и контејнер од 400 мл ПЕСТ Тегла за пакување на сува храна од пластична храна
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ Употреба: Конзервирана храна Капак материјал: пластика Место на потекло: Гуангдонг, Кина Број на модел: F-390A Име на бренд: ФУКАНГ Тип на пластика: ПЕТ боја: про transparentирен големина: dia75mm * h108mm Сертификација: ФДА Капацитет: 400мл капаче: алуминиумски капак и пластичен капак карактер: еко-замавтен лого: печатење на екран, етикета на лепенка Облик: Круг техника: дување примерок: бесплатно Тело материјал: пластика
2020/11/20
10 OZ Празна ПЕТ пластична тегла за пакување храна со капак за кикирики
10 OZ Празна ПЕТ пластична тегла за пакување храна со капак за кикирики
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ пластични шишиња Користете: Колаче Капак материјал: пластика Место на потекло: Гуангдонг, Кина Број на модел: F-320A Име на бренд: ФУКАНГ Тип на пластика: ПЕТ боја: јасно големина: Dia75mm * h96mm сертификат: ФДА & QS Капацитет: 320cc Тип на запечатување: капаче со завртка Употреба: за пакување бадеми и кикирики Карактер: еколошки Облик: круг Примерок: бесплатно Техника: дување
2020/11/20
Пластична тегла за складирање храна со широк уста, со голем капацитет
Пластична тегла за складирање храна со широк уста, со голем капацитет
Брзи детали Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: Фуканг Број на модел: F-1125A Ракување со површината: Печатење на екранот Основен материјал: ПЕТ Материјал за тело: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ Тип на запечатување: ПОВРШЕН КАП Тип на пластика: ПЕТ Боја на шише: Транспарент Капацитет: 1125мл Големина: Dia124mm * H102mm Место на потекло: Донггуан, Гуангдонг Сертификат: FDA / QS Карактер: Е-ко-пријателски Боја на капачето: Yellowолта Облик: КОЛО Рок на плаќање: Т / Т Име: 1,3 литри широка уста голема чиста пластична лижавче слатка тегла Индустриска употреба: слатки, ореви, путер од кикирики, слатки слатки од лижавче
2020/11/20
Тегла за домашни миленици за чистење од пластични бонбони 450ml
Тегла за домашни миленици за чистење од пластични бонбони 450ml
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ пластични шишиња Користете: Колаче Капак материјал: пластика Место на потекло: Гуангдонг, Кина Број на модел: F-450A Име на бренд: ОЕМ Тип на пластика: ПЕТ големина: DIA78mm * H120mm боја на шише: про transparentирно боја на капачето: обичај Волумен: 450ml / 500g употреба: пакување прехранбени производи Сертификат: ФДА / ЕУ лого: печатење на екран, етикета налепница, обвивка за смалување локација: Малезија, Филипини, САД, Австралија, Фиџи, Мексико Тип: Производител Примероци: Бесплатно Тело материјал: пластика
2020/11/20
450 гр шишиња со путер од кикирики, контејнери за детски бонбони, шишиња за домашни миленици со одделение за храна во Филипини
450 гр шишиња со путер од кикирики, контејнери за детски бонбони, шишиња за домашни миленици со одделение за храна во Филипини
Брзи детали Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: фуканг Број на модел: F-390A, F-390A Ракување со површината: Печатење на екранот Тип на запечатување: ПОВРТНИК, капаче со завртка Тип на пластика: ПЕТ боја: килибар, про transparentирен, бел итн. големина: DIA75mm * H108mm квалитет: меѓународен стандард сертификат: ФДА Капацитет: 390ml Карактер: еколошки пакет: картон локација: Донггуан Кина Материјал: пластика Индустриска употреба: КЕНДИ
2020/11/20
28oz чисти пластични тегли за миленичиња со бел капак за ореви Argania Spinosa
28oz чисти пластични тегли за миленичиња со бел капак за ореви Argania Spinosa
Брзи детали Основен материјал: домашно милениче Јака материјал: домашно милениче Користете: Колаче Капак материјал: пластика Место на потекло: Гуангдонг, Кина Број на модел: F-860A Име на бренд: Фуканг Тип на пластика: ПЕТ големина: DIA95mm * H141mm боја: про transparentирен боја на капачето: по избор капацитет: 860ml Облик: Цилиндар сертификација: ФДА & ЕУ локација: Мароко вашето лого: печатење, етикета налепница, врежана техника: дување примерок: бесплатно Тело материјал: пластика
2020/11/20
20 OZ чиста цилиндрична ПЕТ пластична тегла со алуминиумски капак за храна
20 OZ чиста цилиндрична ПЕТ пластична тегла со алуминиумски капак за храна
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ пластични шишиња Користете: Колаче Капак материјал: пластика Место на потекло: Кина Број на модел: F-700C Име на бренд: Фуканг Тип на пластика: ПЕТ Големина: Дија91мм * Х112мм Капацитет: 600мл Завршница на вратот: 89-400мм Боја на шише: про transparentирна Боја на капачето: обичај Карактер: одделение за храна Тип: фабричка фирма Капаче: капаче ПП завртка / алуминиумски капак ЛОГО: Печатење Сертификат: ФДА / ЕУ
2020/11/20
Голема големина 3.5L чиста, ПЕТ пластична тегла со капак на рачката
Голема големина 3.5L чиста, ПЕТ пластична тегла со капак на рачката
Брзи детали Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: Фуканг Број на модел: F-3500A Ракување со површини: Печатење на екранот Тип на запечатување: ПОВРТНИК Тип на пластика: ПЕТ Материјал: пластика Боја на шише: Транспарент Капацитет: 3500ML Големина: D160mm * H210mm Место на потекло: Донггуан, Гуангдонг Карактер: Е-ко-пријателски Боја на капачето: по избор Облик: цилиндар Име: Голема големина 3,5L чиста PET пластична тегла со капак на рачката Индустриска употреба: храна
2020/11/20
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian