Тегла за пластична храна

Тегла со пластична храна
Тегла со пластична храна
Орев шишињаПластичен сад за зачинПластични слатки шишињаПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
Машина за пакување F650C
Машина за пакување F650C
Автоматско пакување на шишето со 20oz.Ова е на нашите најдобро продавани производи од храна, и ние имаме автоматска машина за пакување за тоа и може многу да го максимизираме нашиот капацитет, и можеме да ги завршиме нарачката на нашите клиенти што е можно поскоро.
Плоштад ПЕТ пластично индиско шише за чување храна / Солени ореви од индиски ореви во пластична тегла
Плоштад ПЕТ пластично индиско шише за чување храна / Солени ореви од индиски ореви во пластична тегла
Dongguan Fukang Пластични производи копродукции, ООД. Основана во 2009 година, кој се наоѓа во градот Dongguan, Гуангдонг, Кина и опфатени 9000 квадратни метри.Со 80 квалификувани работници, машини за инјектирање од 20 парчиња и машини за дување. Ние сме специјализирани за производство и извоз на различни видови на домашни миленичиња и HDPE шишиња. Кои главно се користат за Pharmasave и храна индустриски, нашата компанија има PB / T19001-2016 / ISO9001: 2015 сертификација за управување со квалитет, нашите производи се храна одделение и помина FDA, ЕУ, LFGB, SGS сертификати и нашите производи се многу популарни во Австралија, Бразил, Канада, САД, Индија, Нов Зеланд, Мексико, Филипин итн. HDPE и ПЕТ Фармацевтски шишиња се користат за пакување на производи за здравствена заштита, исхрана, спортски додатоци, капсули, таблети и таблети итн. За да содржи различни видови на храна, како што се бонбони, колачиња, чоколади, ореви, путер од кикирики и зачини храна, итн. Наур пластични шишиња, исто така, може да се користи за посебна намена, како што се пакување часовник, маица, играчки, подароци, маица, играчки, подароци, Накит, канцелариски и електронски производи, исто така, обезбеди OEM услуга, како што се правење нови калапи и печатење логото како клиент дизајн искрено ви посакувам да соработувате со нас.
Шише со лекови за HDPE
Шише со лекови за HDPE
Производството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.Слободно контактирајте со нас!
Трговија на големо 1200ml храна пакување контејнер платливи тегла
Трговија на големо 1200ml храна пакување контејнер платливи тегла
Dongguan Fukang Пластични производи копродукции, ООД. Основана во 2009 година, кој се наоѓа во градот Dongguan, Гуангдонг, Кина и опфатени 9000 квадратни метри.Со 80 квалификувани работници, машини за инјектирање од 20 парчиња и машини за дување. Ние сме специјализирани за производство и извоз на различни видови на домашни миленичиња и HDPE шишиња. Кои главно се користат за Pharmasave и храна индустриски, нашата компанија има PB / T19001-2016 / ISO9001: 2015 сертификација за управување со квалитет, нашите производи се храна одделение и помина FDA, ЕУ, LFGB, SGS сертификати и нашите производи се многу популарни во Австралија, Бразил, Канада, САД, Индија, Нов Зеланд, Мексико, Филипин итн. HDPE и ПЕТ Фармацевтски шишиња се користат за пакување на производи за здравствена заштита, исхрана, спортски додатоци, капсули, таблети и таблети итн. За да содржи различни видови на храна, како што се бонбони, колачиња, чоколади, ореви, путер од кикирики и зачини храна, итн. Наур пластични шишиња, исто така, може да се користи за посебна намена, како што се пакување часовник, маица, играчки, подароци, маица, играчки, подароци, Накит, канцелариски и електронски производи, исто така, обезбеди OEM услуга, како што се правење нови калапи и печатење логото како клиент дизајн искрено ви посакувам да соработувате со нас.
Формирање на шишиња
Формирање на шишиња
Процесот на капачето на капачето се обликувани. Постојат една мувла со четири шуплини, една мувла со шест шуплини, една мувла со осум шуплини. Различниот број на шуплини имаат различен излез. Нормално, една мувла со осум шуплини, дневното производство може да достигне 20.000 / ден.Ако има осум шуплини, тоа значи дека може да произведе осум парчиња преформи во едно време, ефикасноста на производството е значително подобрена.Преферите за шишиња ќе бидат пренесени од страна на подвижниот ремен на машината за дување.
Шише машина за дување f-2000c
Шише машина за дување f-2000c
Ова е нашето ново производство F-2000CПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
Шише дува машина f-1000J
Шише дува машина f-1000J
ПЕТ технолошки процесПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
1 литарски про clearирни контејнери за кисела краставица, квадратни пластични тенки закуски без воздух, големо пакување храна
1 литарски про clearирни контејнери за кисела краставица, квадратни пластични тенки закуски без воздух, големо пакување храна
Пластичен контејнер за слатки.Пластична храна тегли со капак.Пластични тегли за складирање на храна.Производството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
F-1000A
F-1000A
Пластични бонбони тегла со капакПластични тегли за бонбониКенди ПакувањеПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
F-1000A
F-1000A
Слатка тегла пластикаЈасна пластична тегла1000ml пластични тегла со капакПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
F-350y
F-350y
ПЕТ шишиња за пакување на пијалациСочни шишиња пијалациПластични шишиња за пијалациПроизводството на шишиња и капи се различни, ПЕТ шишето треба прво да произведе ембрион, а потоа користете технологија за дување за производство на шишиња, капачето е само еден чекор само.
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Македонски