Тегла за зачин

Шише за зачини
Шише за зачини
Овие празни шишиња за зачини се идеално решение за складирање и употреба на најголемиот дел зачини, билки и триење на скара од Myspicer. Направени од про clearирен полипропилен (ПЕТ) што одговара на ФДА, имаме шишиња за зачини во различен дизајн и големина, како 2oz, 3oz, 4oz, 5oz, 6oz, 8oz, 10oz, 16oz, 32oz и t тој пластични капачиња доаѓа со запечатени за заптивка за свежина и чувајте ги вашите зачини херметички за подолг рок на траење. Вашето сопствено лого може да се стави на шишето или капачето со печатење, етикетирање или втиснување
2020/07/14
500ML Пластично шише за зачин зачин за кари во прав 1 купувач
500ML Пластично шише за зачин зачин за кари во прав 1 купувач
Брзи детали Вид: шишиња за складирање & Тегли Зачини Стилови на контејнери: Покривка Пакување: > 10 Капацитет: 0,5-1L, 500 ml Големина: С. Употреба: Зачин Материјал: пластика Тип на пластика: ПП Карактеристика: одржлив Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: ФУКАНГ Број на модел: F-500L Големина: L80mm * W70mm * H127mm Боја на шише: про transparentирна Боја на капачето: по избор Капаче: капаче од лиснато пепел Облик: Специјален Лого услуга: печатење на екран, етикета налепница, втиснување Сертификат: ФДА локација: Австралија, Судан, Мексико, Бразил, САД Примерок: бесплатно
2020/10/27
Пластично шише зачин 900cc за храна за хартија
Пластично шише зачин 900cc за храна за хартија
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ пластични шишиња Користете: Лабав прав Капак материјал: пластика Место на потекло: Гуангдонг, Кина Број на модел: Шејкери за зачини F-900E Име на бренд: Продавници за зачини Фуканг Тип на пластика: ПЕТ Големина: L89 * W70 ** H178mm Боја на шише: Транспарентна Боја на капачето: Прилагодено Квалитет: меѓународен стандард Големина на вратот: 62мм Тежина на тегла: 63 грама Тежина на капакот: 9 грама Вид: шејкери за зачини Сертификат: QS & ФДА Услуга: OEM / ODM Материјал на телото: Пластика
2020/10/27
Шишиња од шејкер за сол, бибер, преклопливи 100мл, тегла за прав кари шише со протеински шејкер
Шишиња од шејкер за сол, бибер, преклопливи 100мл, тегла за прав кари шише со протеински шејкер
Брзи детали Тип: Билка & Алатки за зачини Билка & Тип алатки за зачини: Зачин & Пиперки-шејкери Материјал: пластика Тип на пластика: ПП Сертификација: CE / EU, LFGB, Sgs, FDA Карактеристика: одржлив Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: ФУКАНГ Број на модел: F-100A Боја на тегла: про transparentирна Големина: L44 * W44 * H73mm Капацитет: 100мл Тип на запечатување: Шејкер што може да се преклопи Карактер: без БПА Употреба: пакет во прав со сол од црн пипер Сертификат: ФДА Лого: етикета налепница, печатење на свилен екран Примерок: бесплатно ВИД: производител
2020/10/27
Продажба на големо од 500 ml ПЕТ пластични тегли зачини / одделение за храна со контејнери
Продажба на големо од 500 ml ПЕТ пластични тегли зачини / одделение за храна со контејнери
Брзи детали Вид: шишиња за складирање & Тегли Употреба: Зачин Материјал: пластика Тип на пластика: ПЕТ Карактеристика: одржлив, преклопен, порибен Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: Фуканг Број на модел: F-500I Име на производот: Тегла зачин F-500I Употреба: Контејнер за зачини Боја: прилагодена боја Облик: Плоштад Капацитет: 500мл Капак: Шејкер Лого: прилагодено лого Големина: 84 * 84 * 94мм Тежина: 36гр Сертификација: ФДА СГС Исо
2020/10/27
Контејнер за складирање на правоаголни пластични зачини со 32 мл со капакот на шејкер 3 купувачи
Контејнер за складирање на правоаголни пластични зачини со 32 мл со капакот на шејкер 3 купувачи
Брзи детали Вид: шишиња за складирање & Тегли Зачини Стилови на контејнери: Покријте со дупка Пакување: > 10 Капацитет: 1-2L Големина: М. Употреба: Зачин Материјал: пластика Карактеристика: одржлив, без БПА Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: ФУКАНГ Број на модел: F1027A Примена: Пакување на зачини Боја на контејнер: про transparentирно шише Обем: 32 Мл Боја на капакот: опционално MOQ: 5000 парчиња Печатење на лого: Прилагодено налепница Сертификација: ФДА е одобрена локација: САД Пример: Обезбедено слободно
2020/10/27
Пластични шишиња со врвови за зачини во прав 500 грама 4 купувачи
Пластични шишиња со врвови за зачини во прав 500 грама 4 купувачи
Брзи детали Индустриска употреба: Зачин Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: ФУКАНГ Број на модел: F-1100C Ракување со површината: Печатење на екранот Основен материјал: ПЕТ Материјал за тело: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ Тип на запечатување: Просекување и превртување на горниот капак за 1 литарски пластични тегли зачини Тип на пластика: ПЕТ Боја на тегли зачини: про transparentирна Боја на капакот: зелена, сина, жолта. портокалова, бела, црна Големина: L92mm * W78mm * H205mm Капацитет: 500 грама Сертификат: ФДА / ЕУ Лого услуга: печатење на екран, етикета налепница, втиснување Употреба: држач за зачини стил: фабрички локација: Средно-исток / Лесото / Бразил / Америка / Австрија / Малдиви / Холандија / Парагвај примерок: бесплатно
2020/10/27
Празни пластични билки и алатки за зачини пластични тегли зачини зачини шише со шејкер за пипер
Празни пластични билки и алатки за зачини пластични тегли зачини зачини шише со шејкер за пипер
Брзи детали Основен материјал: ПЕТ Јака материјал: ПЕТ пластични шишиња Користете: Лабав прав Капак материјал: пластика Место на потекло: Кина Број на модел: F-070B Име на бренд: ОЕМ Тип на пластика: ПЕТ Големина: Dia46mm * H56mm Капацитет: 70мл Боја на шише: про transparentирна Боја на капачето: обичај Карактер: одделение за храна Тип: ПЕТ пластично шише за зачини Услуга: OEM / ODM Облик: тркалезна форма Материјал: ПЕТ продажба тегла
2020/10/27
200гр пластично шише за зачини за храна во прав, тегла зачин за пакување 200мл со капак од шејкер
200гр пластично шише за зачини за храна во прав, тегла зачин за пакување 200мл со капак од шејкер
Брзи детали Тип: Билка & Алатки за зачини Билка & Тип алатки за зачини: Зачин & Брусилки за ореви Материјал: пластика Тип на пластика: ПЕТ Сертификација: CE / EU, LFGB, Sgs, FDA Карактеристика: одржлив Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: ФУКАНГ Број на модел: F-196A Боја на тегли зачини: про transparentирна Големина: DIA46mm * H94mm Квалитет: меѓународен стандард Капацитет: 200мл Сертификат: ФДА Вид на запечатување: капаче за извртување Лого: печатење на екран, етикета налепница Техника: дување мувла Употреба: Мелница за сол за зачини во кујна Примерок: бесплатно
2020/10/27
100мл пластично шише зачин / сол / бибер
100мл пластично шише зачин / сол / бибер
Брзи детали Тип: Билка & Алатки за зачини Билка & Тип на алатки за зачини: Зачин & Пиперки-шејкери Материјал: пластика Тип на пластика: ПЕТ Сертификација: CE / EU, Sgs, FDA Карактеристика: одржливо, порибено Место на потекло: Кина Име на бренд: Фуканг Број на модел: F-100C Употреба: Мелница за сол за зачини во кујна Боја: Транспарентна Големина: прилагодена големина MOQ: 3000 парчиња Облик: Круг Име на производот: F-100C Капацитет: 100мл Капак: капак на капакот / капакот на шејкерот Пример: бесплатен примерок Друго: OEM / ODM
2020/10/27
Исчистете го контејнерот за пипер од тегли за зачини од ПЕТ со купувач од флип капаче 1
Исчистете го контејнерот за пипер од тегли за зачини од ПЕТ со купувач од флип капаче 1
Брзи детали Тип: Билка & Алатки за зачини Билка & Тип алатки за зачини: Зачин & Пиперки-шејкери Материјал: Пластика, ПЕТ тегла за тегли + капаче за ПП Карактеристика: одржлив Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на бренд: Фуканг Број на модел: F-265A Големина: Dia56mm * H119mm Капацитет: 265мл Colo r: прилагодена боја Употреба: Храна Облик: тркалезна форма Сертификација: ФДА MOQ: 5000 парчиња Име на производот: Капак на завртката Апликација: зачин, храна
2020/10/27
450мл. Тегла Пластична тегла за зачини за црн пипер во прав
450мл. Тегла Пластична тегла за зачини за црн пипер во прав
450мл тегла Пластична тегла за зачини за црн пипер во прав
2020/10/09
Изберете друг јазик
Тековен јазик:Macedonian